Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Сподели Кино

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Сподели Кино

Пишување by Kosta on Вто Мај 27 2008, 11:51

Прво како инфо што е сподели кино:

Синеастичките вечери на слободната култура под името „СподелиКино“ од почетокот на 2008 вообичаено се одржуваат секоја среда. Со несебична поддршка од културниот центар Точка, каде имаме простор, проектор и промоција, можете да погледенте интересни презентации, филмови под слободни лиценци и youtube плејлисти. Термниот е ист од 20:00 до 22:00 часот.

Присуството е слободно, бесплатно и пожелно. Земете си и USB флеш мемориско стапче, ќе може да си гo снимите тоа што ќе го пуштаме (или некое музиче/филмче).

За повеќе информации тука

Е сега да се вратам на тоа што сакав да го кажам. Утре 28 мај се одржува многу добар документарец: RevolutionOS. Би ви го препорачал документарецов (документарец за GNU и Linux) да го гледатеИначе филмот ја следи историјата на развој на слободен софтвер, GNU и Linux, од нејзините акедемски почетоци до големиот бизнис развој. :thumbup1: :thumbup1:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.fairtopic.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сподели Кино

Пишување by bonte on Вто Мај 27 2008, 17:41

E пеер у ск имате се...Smile
avatar
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот