Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Лек за Windows Vista

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Лек за Windows Vista

Пишување by Vase on Пон Апр 14 2008, 17:30

Можеби ова ке звучи малце смешно за оние кои не веруваат на напредокот на Вистата и се слепо убедени дека XP е најдобриот windows досега. Можеби е точно сега за сега но јас би им препорачал на оние кои имаат Виста(како мене) и имаат проблеми да си спуштат Vista SP1. Зачудувачки откога го спуштив и инсталирав сите мани што беа и сите недостатоци ги снема и сега кампјутерот ми е многу побрз и постабилен.Пробајте го ќе видите дека стварно е така
Еве ви линк:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=b0c7136d-5ebb-413b-89c9-cb3d06d12674&DisplayLang=en
Ај поздрав и чекам впечатоци :cao:

_________________
I'm fat, but you're ugly. I can diet Smile
avatar
Vase
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 493
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : vo mestopolozba
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лек за Windows Vista

Пишување by Kosta on Пон Апр 14 2008, 19:52

Тоа е сосем нормално, откако ќе излезе првиот Service pack да се поправени поголемиот дел на грешки, и нормално не се зема Windows додека не излезе првиот Service pack од него :thumbup1:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.fairtopic.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лек за Windows Vista

Пишување by Soldier of fortune on Пон Апр 14 2008, 20:07

Kosta напиша:Тоа е сосем нормално, откако ќе излезе првиот Service pack да се поправени поголемиот дел на грешки, и нормално не се зема Windows додека не излезе првиот Service pack од него :thumbup1:

РЕСПЕКАТ КОСТА !!! :yes:
п.с. крај на 2008 почеток на 2009 излегува нов Windows така да . . .
avatar
Soldier of fortune
Доцент
Доцент

Male
Libra

Треснал Глупости : 118
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Sevrno od rajot
Ден на регистрирање : 2007-11-20

Преглед на профилот на членот http://www.klimce.cjb.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лек за Windows Vista

Пишување by Kosta on Пон Апр 14 2008, 20:22

Soldier of fortune напиша: крај на 2008 почеток на 2009 излегува нов Windows така да . . .

така да ќе треба да си купиме 4GB рам за да можам да го исталирам :laugh:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.fairtopic.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лек за Windows Vista

Пишување by Soldier of fortune on Вто Апр 15 2008, 01:30

Kosta напиша:
Soldier of fortune напиша: крај на 2008 почеток на 2009 излегува нов Windows така да . . .

така да ќе треба да си купиме 4GB рам за да можам да го исталирам :laugh:

Па ко преминав од windows 98 на Xp морав да си купам минимум 256MB(работи и на 128MB ама премногу слабо) а до тогаш имав само скромни 32MB така да и сега сакал не ке морам јас а богами и ти lol! lol! lol!
avatar
Soldier of fortune
Доцент
Доцент

Male
Libra

Треснал Глупости : 118
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Sevrno od rajot
Ден на регистрирање : 2007-11-20

Преглед на профилот на членот http://www.klimce.cjb.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лек за Windows Vista

Пишување by Vase on Сре Апр 16 2008, 01:53

Kosta напиша:Тоа е сосем нормално, откако ќе излезе првиот Service pack да се поправени поголемиот дел на грешки, и нормално не се зема Windows додека не излезе првиот Service pack од него :thumbup1:

Па секако дека не ама еве на пример јас неможев ништо да направам во врска со тоа така да муабетот ми беше дека полека, полека вистата ја средуваат и со SP1 е многу подобра Very Happy :cao:

_________________
I'm fat, but you're ugly. I can diet Smile
avatar
Vase
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 493
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : vo mestopolozba
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лек за Windows Vista

Пишување by Tony Montana on Чет Ное 20 2008, 18:21

А кога ке симнеш виста сервис пак 1 и коа ке го инсталираш се брише нешто

Tony Montana
Почетник
Почетник

Male
Gemini

Треснал Глупости : 6
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 26
Се наоѓам : Unknow Destination
Ден на регистрирање : 2008-03-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лек за Windows Vista

Пишување by Kosta on Чет Ное 20 2008, 20:57

Tony Montana напиша:А кога ке симнеш виста сервис пак 1 и коа ке го инсталираш се брише нешто

Windows Update ќе го download-ира service pack-от и автоматски со помош на оперативниот систем ќе работи на инсталацијата и се инсталираат само промените кои се потребни за специфичниот компјутер. Нема да ти избрише ништо.

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.fairtopic.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лек за Windows Vista

Пишување by Александар on Пет Ное 21 2008, 15:34

најискрено vista 8 или да неречам windows 8 барев е beta верзија и е супер, комплетот се чека за 2010 а до тогаш vista и новиот pack се подобро решение од windows xp, особено за некој кој минува доста време online, во спротивно немојте да правите format ш:\ освен ако сте сигурни дека сте спремни да експериментирате со ВБ,
avatar
Александар
Македонија

Расположение :
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лек за Windows Vista

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот