Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Crysis

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Crysis

Пишување by Ike on Саб Мар 08 2008, 14:20

Ја играте ли играва?Пишете што мислите за играва...
Јас не ја играм но гледам многу луѓе ја играат и ја фалат
Двата најдобри спонзори EA GAMES и CRYTEK споени во игра со одлична графика,Crysis!!!Текстурата е изработена со најновиот direct x 10 engine со што се губи чувството за реалноста.Имате на располагање многу оружја изработени исто така со многу добра графика.Oваа игра бара минимум конфигурација:

-графичка:ATI RADEON 9800 pro 256 mb, GE FORCE 7900 256mb
-рам:512 MB DDR 1
-процесор: 2.8 GHZ
-слободно место на хардиск:6,5 GB

препорачана конфигурација:

-графичка:ATI RADEON 2900 XT 512 MB, GE FORCE 8800 GTX 640 MB
-рам: 2 GB DDR 2
-процесор: 3.2 GHZ core 2 duo

Ike
Black Snake

Male
Virgo

Треснал Глупости : 39
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 24
Се наоѓам : Велес
Ден на регистрирање : 2008-02-16

Преглед на профилот на членот http://www.fanta.forumotion.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Crysis

Пишување by MaX on Саб Мар 08 2008, 18:58

Че мојш да ни пратиш скриншотој ако не ти е мака.
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Crysis

Пишување by Ike on Саб Мар 08 2008, 19:03


Ike
Black Snake

Male
Virgo

Треснал Глупости : 39
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 24
Се наоѓам : Велес
Ден на регистрирање : 2008-02-16

Преглед на профилот на членот http://www.fanta.forumotion.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Crysis

Пишување by MaX on Саб Мар 08 2008, 19:07

Леле ГРАФИКА Shocked
леле без зборови ме остави и ми е криво што неам машина што
би ја подржала оваа игра.

Фала за скриншатите
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Crysis

Пишување by Ike on Саб Мар 08 2008, 19:26

E за тоа ќе се убијам.Да имам убав компјутер одма ја инсталирам играва! И + сеа е вака на скриншот,може графиката е полоша!

Ike
Black Snake

Male
Virgo

Треснал Глупости : 39
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 24
Се наоѓам : Велес
Ден на регистрирање : 2008-02-16

Преглед на профилот на членот http://www.fanta.forumotion.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Crysis

Пишување by Vase on Нед Мар 09 2008, 00:03

Играва е повеќе од лудило, ако е некој по вакви игри и ако има за учење да не се заебе да ја стаи.
А тоа шо бара конфигурација бара. Ја ја играв кај еден другар, има многу добра конфигурација и 22" монитор або шо да ви кажувам толку е играта реална што неможеш да поверуваш дали играш или вистински си ти внатре. изработена е до перфекција,до секој детаљ.Секоја чест да мајсторите што ја напраиле. Ако имате прилика не се двоумете да ја земете :cao:

_________________
I'm fat, but you're ugly. I can diet Smile
avatar
Vase
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 493
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : vo mestopolozba
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Crysis

Пишување by borisd on Нед Мар 09 2008, 02:07

avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Re: Crysis

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот