Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Дејвид Коперфилд

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Дејвид Коперфилд

Пишување by Jimmy on Чет Фед 21 2008, 02:39

Верувам дека оваа тема е баш создадена за овој човек . Покрај многуте потфати што ги направил, за мене најинтересни се потфатот кога пред публика и камери во живо исчезна Боинг 747 од писта, и потфатот кога пред повеќе од 50 милиони публика низ светот ја помрдна и направи да исчезне Статуата на Слободата во Њу Јорк Сити. Едно истражување што го направив низ нетов, прочитав многу извори тврдат со сигурност дека Дејвид Коперфилд поседува направа која е пронајдена на откопини кај Маите, која ја пронашол еден археолог и ја продал на Дејвид и служи за стопирање на времето.
Како вие го објаснувате ова, што мислите?
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дејвид Коперфилд

Пишување by MaX on Чет Фед 21 2008, 03:12

направа која е пронајдена на откопини кај Маите????
Уште за вакво нешто нема чуено.
Ќе ти е проблем повеќе информации да ми кажиш за направава?
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дејвид Коперфилд

Пишување by 1MM0rtalis on Чет Фед 21 2008, 17:32

да и мене ме интересира
искрено зошто да не,а ај те молам дај плус информации за ова баш интересно
avatar
1MM0rtalis
VIP
VIP

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 730
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : UNDERWORLD
Ден на регистрирање : 2007-06-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дејвид Коперфилд

Пишување by Jimmy on Саб Фед 23 2008, 01:23

за направата што ја има за стопирање на времето ќе побарам уште малку да видам што ќе најдам ама секако информации поткрепени со факти, а сега еве го клипчето кај што направи да исчезне статуата на слободата

avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дејвид Коперфилд

Пишување by Kosta on Саб Фед 23 2008, 03:01

Типов е звер дефинитивно Smile Сум гледал слично вакво со мост кога ќе премести :laugh:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.fairtopic.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дејвид Коперфилд

Пишување by LiVe on Пет Фед 29 2008, 02:50

Коперфилд под истрага
При претресот на магацинот на најпознатиот илузионист на светот Дејвид Коперфилд, агентите на ФБИ и пронашле два милиони долари во кеш. Дванаесет агенти влегле во магацинот на Коперфилд, кој се наоѓа во индустрискиот дел од Лас Вегас, и заплениле голем број реквизити што Коперфилд ги користи во своите претстави, како електричен стол, колекција спортски автомобили, 80.000 книги, а во во сефот имало доброспакувани и прикриени два милиони долари.
Покрај овие реквизити бил запленет и еден персонален компјутер, за кои се агентите сметаат дека е полн со порнографски видеоматеријали.
hmm

LiVe
Почетник
Почетник

Треснал Глупости : 4
Поени : 0
Репутација : 0
Се наоѓам : Miami
Ден на регистрирање : 2007-07-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дејвид Коперфилд

Пишување by Kosta on Сре Апр 09 2008, 02:47

Еве нешто интересно :laugh: :laugh:Јеки tnx :Smile :amor:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.fairtopic.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дејвид Коперфилд

Пишување by Kosta on Сре Апр 09 2008, 02:55

И уште нештоПоследната промена е направена од Kosta на Вто Апр 15 2008, 20:01. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.fairtopic.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дејвид Коперфилд

Пишување by Vase on Сре Апр 09 2008, 11:43

Да да и јас ги гледав.Отсекогаш сум бил скептик кога станува збор за вакви работи и во последно време се почесто се потврдува тоа. Незнам дали уште некој верува во вакви глупости

_________________
I'm fat, but you're ugly. I can diet Smile
avatar
Vase
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 493
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : vo mestopolozba
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дејвид Коперфилд

Пишување by ...always on my own... on Пон Јан 05 2009, 18:19

se obidov da najdam nesto za taa naprava na maite....ama nisto Sad pa ako najde nekoj neka pise.... interesno...

...always on my own...
Почетник
Почетник

Female
Aquarius

Расположение :
Треснал Глупости : 23
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 26
Се наоѓам : strumica
Ден на регистрирање : 2009-01-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дејвид Коперфилд

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот