Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Најбогати клубови

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Најбогати клубови

Пишување by Kosta on Саб Фед 16 2008, 01:43

Deloitte ја објави листата на најбогатите 10 фудбалски клубови на светот за 2007 година. Манчестер од 4-то место се испентрал на второ, но реал останува на прво место кое беше на Јунајтед. Првите 20 клуба имаат вредност од 3, 3 милијарди евра. Тука е целата листа од 30 најбогати фудбалски тимови на планетава. Вака изгледа Deloitte Football Money League топ 10.

1 ) Real Madrid: £236.2m
2 ) Man Utd: £212.1m
3 ) Barcelona: £195.3m
4 ) Chelsea: £190.5m
5 ) Arsenal: £177.6m
6 ) AC Milan: £153m
7 ) Bayern Munich: £150.3m
8 ) Liverpool: £133.9m
9 ) Inter Milan: £131.3m
10 ) AS Roma: £106.1m

Рома е 10 та :thumbup1: :yes: :yes:

И да не какате Манчестер најбогат !!!

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.fairtopic.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најбогати клубови

Пишување by HalfGrown_IDIOT on Саб Фед 16 2008, 18:40

roma Smile)))
abe ke ja zemit liga shampioni vervi me mene :thumbup1:
avatar
HalfGrown_IDIOT
Најjакиот
Најjакиот

Male
Libra

Расположение :
Треснал Глупости : 347
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот