Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Лига На Шампиони

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Кој ќе е првак оваа година во Лигата на Шампионите ?

67% 67% 
[ 4 ]
33% 33% 
[ 2 ]
 
Општо гласови : 6

Лига На Шампиони

Пишување by Jimmy on Пет Дек 21 2007, 15:24

Двојки за осминафинале:

Селтик - Барселона
Лион - Манчестер Јунајтед
Шалке - Порто
Ливерпул - Интер
Рома - Реал Мадрид
Арсенал - Милан

Олимпијакос - Челзи
Фенербахче - Севиља
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by Kosta on Пет Дек 21 2007, 20:15

Значи Реал Мадрид отпаѓа Razz. Манчестер тешко со Лион Smile

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.fairtopic.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by fiko-mk on Пет Дек 21 2007, 20:30

Финале: Манчестер - Интер Very Happy

Рома - Реал Мадрид 0:3
avatar
fiko-mk
Капетан
Капетан

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 139
Поени : 1
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Скопје
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by MaX on Пет Дек 21 2007, 22:45

Манчестер -Интер добро звучи.
Сепак послаби се интер така да
Манчестер ШАМПИОНИ
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by PEPE on Пон Дек 24 2007, 18:46

finale barcelona-mancester........
celtik-barca 0:4
avatar
PEPE
Почетник
Почетник

Male
Taurus

Треснал Глупости : 15
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : skopje-struga
Ден на регистрирање : 2007-12-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by MaX on Чет Фед 28 2008, 18:18

Абе кога се реваншите знае некој??
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by PsyTrip on Пет Фед 29 2008, 19:23

Мислам дека наредниов вторник ама не сум сигурен
avatar
PsyTrip
Професор
Професор

Male
Virgo

Треснал Глупости : 347
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Ден на регистрирање : 2007-05-27

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by MaX on Пет Фед 29 2008, 21:30

Да да наредниов се.Фала
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by HalfGrown_IDIOT on Саб Мар 01 2008, 01:53

Jas sum naslednik na baba vanga i predviduvam deka finale ke igraat Chelsea-Roma,a shampion ke bide volcicata :thumbup1:
avatar
HalfGrown_IDIOT
Најjакиот
Најjакиот

Male
Libra

Расположение :
Треснал Глупости : 347
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by Kosta on Саб Мар 01 2008, 18:36

HalfGrown_IDIOT напиша:Jas sum naslednik na baba vanga i predviduvam deka finale ke igraat Chelsea-Roma,a shampion ke bide volcicata :thumbup1:


:thumbup1: :thumbup1: Ако се случи тоа имаш цела гајба пива од мене :laugh:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.fairtopic.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by Jimmy on Саб Мар 01 2008, 18:37

Koста in your dreams Roma шампион Very Happy
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by Jimmy on Чет Мар 06 2008, 04:05

Ждрепката за 1/4 финалето и полуфиналето во Лигата на шампионите ќе биде извршена на 14 март во Нион, централата на Европската фудбалска федерација (УЕФА). Церемонијата ќе ја водат главниот секретар на УЕФА, Дејвид Телор и легендардниот руски голман Ринат Дасаев.Натпреварите од 1/4 финалната фаза ќе се одиграат на 1 и 2 април, а реваншите се на 8 и 9 април.Првите полуфиналните натпревари ќе бидат на 22 и 23 април, а возвратните дуели на прорамата се на 29 и 30 април.
Финалето е на 21 мај во Москва.
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by Kosta on Чет Мар 06 2008, 04:08

ајде жешко жешко ќе биде :laugh: :133:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.fairtopic.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by HalfGrown_IDIOT on Пет Мар 07 2008, 00:04

рома шампион!
Арсенал победници зш ги напраја на Милан најголема смешка :ljolj:
Ги уништија!
avatar
HalfGrown_IDIOT
Најjакиот
Најjакиот

Male
Libra

Расположение :
Треснал Глупости : 347
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by Jimmy on Пет Мар 14 2008, 15:26

Во седиштето на Европската фудбалска куќа, во Нион, денеска беа извлечени 1/4-финалните двојки во Лигата на Шампионите.

Ждребката сакаше во оваа фаза силите да ги одмерат:

Арсенал - Ливерпул,
Рома – Манчестер Јунајтед,
Шалке 04 - Барселона,
Фенербахче - Челзи.


Првите натпревари на програмата се на1 и 2 април, а реваншите се закажани за недела дена подоцна. Финалето во Лигата на Шампионите ќе се игра на 21-ви мај во Москва.

Извлечени беа и можните полуфинални двојки, во кои ќе се сретнат победниците од четвртфиналните средби меѓу:

Арсенал/Ливерпул - Фенербахче/Челзи и

Шалке/Барселона - Рома/Манчестер Јунајтед.


значи на Рома уште не и иде ум :ljolj: :ljolj: :ljolj: :ljolj: :ljolj: :ljolj: :ljolj:
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by fiko-mk on Чет Апр 10 2008, 02:00

Епа Барса и Манчестер во полуфинале Very Happy

Мислам дека редно време е Манчестер да ја земат титулата по веќе долг пост од 1999 :cao:
avatar
fiko-mk
Капетан
Капетан

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 139
Поени : 1
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Скопје
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by MaX on Чет Апр 10 2008, 04:52

Манчестер - Ливерпул финале според мене и нормално Манчестер ШАМПИОН Very Happy
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by borisd on Чет Апр 10 2008, 06:28

Cekaj prvo treba pokraj Barca da pominat, ako pominat Very Happy
avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by MaX on Пон Мај 05 2008, 23:11

Греска сум бил сепак биле Манчестер Челзи финале.
Уше поубо че ги ЗГАЗИМЕ на ЧЕЛЗИ :laugh: :laugh:
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by Kosta on Пон Мај 05 2008, 23:24

За кој типувате дека ќе е шампион ?

Ај ќе стаам една анкета на темава.

Јас мислам дека Манчестер ќе ја земе титулата...

:cao:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.fairtopic.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by MaX on Вто Мај 06 2008, 02:38

Браво Кокицо еднашка и ти да си во право за фудбалов :laugh:
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by fiko-mk on Чет Мај 22 2008, 01:03

Веќе го имаме новиот европски шампион :cao:
avatar
fiko-mk
Капетан
Капетан

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 139
Поени : 1
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Скопје
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by bonte on Чет Мај 22 2008, 02:58

MAX cestese Smile
avatar
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by MaX on Чет Мај 22 2008, 11:21

ШАМПИОНИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ
АХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХ

Take me home...UNITED road
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лига На Шампиони

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот