Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Културна понуда за четврток

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Културна понуда за четврток

Пишување by GBL on Чет Мар 11 2010, 14:59МАКЕДОНСКИ НАРОДЕН ТЕАТАР
„Буре барут“, режија: Сашо Миленковски – 20 ч.

ТЕАТАР ЗА ДЕЦА И МЛАДИ
„Дванаесетте месци“, режија: Петар Пашов – 19 ч.

ТУРСКИ ТЕАТАР
„Азизнаме“, режија: Јуџел Ертен – 19.30 ч.

ВЕЛЕШКИ ТЕАТАР
„Мушичка“, режија: Никола Ристов – 19.30 ч.

ПРИЛЕПСКИ ТЕАТАР
„Крпен живот“, режија: Владо Цветановски – 19.30 ч.

ИЗЛОЖБИ

МУЗЕЈ НА СОВРЕМЕНА УМЕТНОСТ
Зимски салон на ДЛУМ;

МУЗЕЈ НА МАКЕДОНИЈА
„Археолошка изложба 2009“;
„Незапретани сеќавања“ – изложба 60 години од крајот на граѓанската војна во Грција;

НАЦИОНАЛНА ГАЛЕРИЈА НА МАКЕДОНИЈА
Објект ДАУТ ПАШИН АМАМ
Национална поставка од 13 до 21 век;
Објект МАЛА СТАНИЦА
Културни случувања, изложба на фотографии;

МУЗЕЈ НА ГРАД СКОПЈЕ
„Акт“ – изложба на Лоран Куфало;
„Отисоци од сегашноста“ – изложба на Христијан Санев;
„Траги“- 60 години Музеј на град Скопје- изложба;
Изложба- Скопската тврдина (археолошки наоди од ископувањата на Кале);
Галерија Белогаски: Поставка по повод 15 години од смртта на Љубомир Белогаски;

КИЦ
„Арс версус аргументум“ изложба на 6 уметници;

КИНА

КИНО РАМСТОР
Сала 1
„Ледено доба 3“ – 11 ч.
„Островот Шатер“ – 13, 16, 19, 22 ч.

Сала 2
„Филм за пчелата“ – 11 ч.
„Аватар“ – 13, 19 ч.
„Паранормална активност“ – 16 ч.
„Во воздухот“ – 22 ч.

КИНО МИЛЕНИУМ
„Легија“, режија: Скот Стјуарт– 20.30, 22.30 ч.
„Сите сме супер“, режија: Кирк Џоунс – 18 ч.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 34
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот