Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

IE6 симнат од тронот

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

IE6 симнат од тронот

Пишување by GBL on Сре Фед 03 2010, 16:28

Според месечната статистика на компанијата Net Applications, минатиот месец (јануари) Internet Explorer 8 конечно го исфрли IE6 од водечката позиција на листата на најчесто користени интернет прелистувачи.Во моментов прелистувачите на Microsoft држат вкупно 62,2% од пазарот, што претставува пад во однос на бројката од 62,7% во декември.

И Mozilla, која се наоѓа на второто место на пазарот бележи пад од 24,6% од "колачето" во декември на 24,4% во јануари. Во исто време, Google Chrome бележи раст од 4,6 на 5,2%, додека Safari успеа да го задржи речиси истиот удел од 4,5%.

Оваа вест за падот на популарноста на IE6 со сигурност предизвикува насмевка и радост кај развивачите на софтвер и интернет апликации, но и кај IT експертите за сигурност кои веќе долго време предупредуваат за пропустите и мааните на овој долговечен интернет прелистувач.


GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 34
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот