Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Египет ја одбрани титулата шампион на Африка

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Египет ја одбрани титулата шампион на Африка

Пишување by BuDaLoTo_DeTe_ on Нед Јан 31 2010, 22:24


Фудбалската репрезентација на Египет повторно ја одбрани титулата и по трет пат по ред стана шампион на Африка

Во финалето на Африканскиот куп на нации кој се одржуваше во Ангола,
репрезентацијата на Египет ја победи Гана со минимални 1:0 (полувреме
0-0).

Стрелец на единствениот гол во финалето бешеМохамед Наги Гедо во 85 минута.

Во малото финале за третото место, репрезентацијата на Нигерија го совлада Алжир исто така со 1:0 со голот на

Обина во 55 минута.
avatar
BuDaLoTo_DeTe_
Најjакиот
Најjакиот

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 149
Поени : 446
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 24
Се наоѓам : kaj Megan Fox
Ден на регистрирање : 2009-06-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот