Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Legenda - Tetovo / Diskografija

Go down

Legenda - Tetovo / Diskografija

Пишување by salt on Саб Апр 18 2009, 16:36

Стара македонска поп група од Тетово , која беше активна во периодот од 1991, 1992,1993,1994... мислам дека заслужува да ја имате оваа дискографија

Албум 1Legenda - '92.mp3
Legenda - Indiski caj.mp3
Legenda - Ist kroj ist broj.mp3
Legenda - Misterija Histerija.mp3
Legenda - Ostavi me.mp3
Legenda - Patuvame.mp3
Legenda - Pomisli i ti na mene.mp3
Legenda - Snezana.mp3
Legenda - Veselo selo.mp3
Legenda - Zimbala Trimbala.mp3
Legenda - Znaat li deka sme del od ovoj svet.mp3

Код:
http://rapidshare.com/files/200844007/Legenda_-__92_by_SaLt_www.radiomk.com.rar

Албум 21. Legenda - Svet bez granici.mp3
2. Legenda - Me boli za sve.mp3
3. Legenda - Draznenje.mp3
4. Legenda - Roden 69-ta.mp3
5. Legenda - Ne te davam.mp3
6. Legenda - Ljubov.mp3
7. Legenda - Imav drugar.mp3
8. Legenda & Ena Veko - Priznavam ne priznavam.mp3
9. Legenda - Arizona.mp3
10. Legenda - Blagodaram dobri ludje.mp3
11. Legenda - Ej kafano, slatki dome.mp3

Код:
http://rapidshare.com/files/200850654/Legenda_-_Svet_bez_granici_by_SaLt_www.radiomk.com.rar

Албум 3

Legenda - Ajde mace bidi dobra.mp3
Legenda - Bas bi sakal.mp3
Legenda - Dupka ni fali.mp3
Legenda - Ivana.mp3
Legenda - Jas znam.mp3
Legenda - Ke bidam car.mp3
Legenda - Koga sum sam.mp3
Legenda - Na more.mp3
Legenda - Posleden voz.mp3
Legenda - Probaj da me osvojis.mp3
Legenda - Vreme e . ..mp3


Код:
http://rapidshare.com/files/200847660/Legenda_-_Vreme_e_by_SaLt_www.radiomk.com.rarСпецијална благодарност до Бачо ,член на групата кој ни го предаде овој материјал
avatar
salt
Почетник
Почетник

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 2
Поени : 4
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : Tetovo/Macedonia
Ден на регистрирање : 2009-04-18

Преглед на профилот на членот http://www.radiomk.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Legenda - Tetovo / Diskografija

Пишување by Kosta on Пон Апр 20 2009, 22:12

Фала :star od hi5:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.fairtopic.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Legenda - Tetovo / Diskografija

Пишување by bonte on Вто Апр 21 2009, 06:56

fala!
avatar
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Legenda - Tetovo / Diskografija

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот