Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Судски бисери

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Судски бисери

Пишување by jelena on Нед Мар 29 2009, 17:18

Американскиот суд стана легендарен по некои смешни изјави кое се дадени...

АДВОКАТ: Дали сте сексуално активна?
СВЕДОК: Не, само лежам.

АДВОКАТ: Оваа „миастенија гравис“, дали влијае врз вашата меморија?
СВЕДОК: Да, заборавам.
АДВОКАТ: Заборавате? Можете ли да ни дадете пример за нешто што се заборавиле?

АДВОКАТ: Што беше првото нешто што вашиот сопруг ви го кажа тоа утро?
СВЕДОК: Рече „Каде сум Кети?“
АДВОКАТ: И зошто тоа толку ве вознемири?
СВЕДОК: Се викам Сузан!

АДВОКАТ: Докторе, нели е точно дека доколку некој умре во сон, не е свесен за тоа дури до утрото?
СВЕДОК: Дали навистина го имате положено адвокатскиот испит?

АДВОКАТ: Најмладиот син, 21 годишникот, колку години има?
СВЕДОК: Ммм, 21...

АДВОКАТ: Дали бевте присутни кога ве сликаа?
СВЕДОК: Се шегувате?

АДВОКАТ: Датумот на зачнување беше 8 август?
СВЕДОК: Да.
АДВОКАТ: Што правевте вие во тоа време?
СВЕДОК: Ммм, имав секс!

АДВОКАТ: Таа имаше три деца, така?
СВЕДОК: Да.
АДВОКАТ: Колку од нив беа машки?
СВЕДОК: Ниедно.
АДВОКАТ: А имаше девојчиња?
СВЕДОК: Судијо, мислам дека ми треба друг адвокат. Може да добијам друг адвокат?

АДВОКАТ: Како беше завршен вашиот прв брак?
СВЕДОК: Поради смрт.
АДВОКАТ: Поради чија смрт заврши?
СВЕДОК: Што мислите вие, поради чија?

АДВОКАТ: Можете ли да ја опишете личноста?
СВЕДОК: Имаше среден раст и брада.
АДВОКАТ: А, беше машко или женско?
СВЕДОК: Погодете.

АДВОКАТ: Докторе, колку од вашите аутопсии се извршени над мртовци?
СВЕДОК: Сите. Да не сакате да преформулирате?

АДВОКАТ: Сите ваши одговори МОРААТ да бидат орални. Добро? Во кое училиште учевте?
СВЕДОК: Орални.

АДВОКАТ: Се сеќавате во кое време започна аутопсијата?
СВЕДОК: Отприлика 8 и пол часот навечер.
АДВОКАТ: Господин Дентон беше веќе мртов?
СВЕДОК: Не, седеше на масата и се прашуваше зошто извршувам аутопсија врз него!

АДВОКАТ: Дали сте квалификуван да дадете примерок од урина?
СВЕДОК: Дали сте квалификуван да го поставите тоа прашање?

АДВОКАТ: Докторе, пред да ја започнете аутопсијата, дали го проверивте пулсот?
СВЕДОК: Не.
АДВОКАТ: Дали го измеривте крвниот притисок?
СВЕДОК: Не.
АДВОКАТ: Дали проверивте дали тој дише?
СВЕДОК: Не.
АДВОКАТ: Значи, возможно е пациентот да бил жив кога сте ја започнале аутопсијата?
СВЕДОК: Не.
АДВОКАТ: Како може да сте толку сигурен, докторе?
СВЕДОК: Неговиот мозок беше собран во тегла и стоеше на моето биро.
АДВОКАТ: Сфаќам, но дали е можно пациентот сепак да бил жив?
СВЕДОК: Да, можно е да беше жив и да работеше како адвокат.

_________________


♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
avatar
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Судски бисери

Пишување by jelena on Нед Мар 29 2009, 17:22

хахахахаха лудило се овие американците :pos: :pos: :pos:

_________________


♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
avatar
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Судски бисери

Пишување by ~The Vampire~ on Пон Мар 30 2009, 04:54

Закон :pos: :pos:
avatar
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение :
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Судски бисери

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот