Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

System upgrade...

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

System upgrade...

Пишување by Kosta on Чет Мар 26 2009, 11:21

Почитувани,
Минатата година го надградив Дечко 5.0 во Сопруг 1.0 и забележав дека новиот програм прави неочекувани промени во сметководствените модули, ограничувајќи го пристапот до апликациите Цвеќе и Накит, кои беспрекорно функционираа под Дечко 5.0.

Како дополнување, Сопруг 1.0 одинсталира голем број други вредни програми, како Романтика 9.9, но инсталираше непосакувани апликации како Калчо 5.0, Лига на Шампиони 3.0 и НБА 4.4. Разговор 8.0 повеќе не функционира а Чистење дома 2.6 едноставно доведува до пад на системот. Се обидов да ги решам проблемите со стартување на апликацијата Досаѓање 5.3, но немав успех.

Ваша,

Очајна Домаќинка

------------------------------

Почитувана Очајна Домаќинка,

Не треба да заборавите дека Дечко 5.0 е ентертејмент пакет, додека Сопруг 1.0 е оперативен систем.

Обидете се да ја внесете командата C:\ МИСЛЕВ ДЕКА МЕ САКАШ и инсталирајте го програмот Солзи 6.2. Тогаш Сопруг 1.0 би требало автоматски да ги стартува апликациите Вина 3.0 и Цвеќиња 7.0. Треба да запаметите дека честото користење на овие програми, може да доведе до оштетување на оперативниот систем и да го наведат Сопруг 1.0 при подигање на системот автоматски да ги стартува апликациите Намќор 2.5 или Пиво 6.1. Последнава апликација е посебно лоша бидејќи ги создава фајловите Гласно_рчење.мр3.

Посебно внимавајте околу вирусот Путеранка, кој е програмиран неповратно да го расипе Сопруг 1.0 (како и сите други идни надградби на апликацијата Сопруг).

НИКАКО не го инсталирајте програмот Баба 1.0 и не помислувајте за реинсталација на програмот Дечко. Ова не се подржани апликации и ќе доведат до сигурен пад на Сопруг 1.0.

Да заклучиме, Сопруг 1.0 е одличен програм, меѓутоа има ограничена меморија и не може брзо да учи нови апликации.

Размислите за купување на нов софтвер кој би ги подобрил неговите перформанси. Јас лично ви ги препорачувам Топол Оброк 3.0, Долна Облека 7.2 и Стегнато Тело 10.1

Се надеваме дека ви помогнавме,
Техничка поддршка

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.fairtopic.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: System upgrade...

Пишување by bonte on Чет Апр 02 2009, 06:40

jako Smile
avatar
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот