Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Youtube Downloader

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Youtube Downloader

Пишување by MaX on Саб Jул 14 2007, 17:17

Mislam deka ova ke ve zainteresira.Se rabota za Download na klipovite na youtube.
Ova e direkten link za downloadiranje da klipot http://video.qooqle.jp/dl/.
A ova vi e plejerot sto ke mozete da gi gledate otkako ke gi spustite
http://www.videolan.org/vlc/download-windows.html

Uzivajte...
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Youtube Downloader

Пишување by Vlado-Tornado on Саб Jул 14 2007, 18:45

Max алал да ти е за линков. Мислам дека ова може да усреќи многу посетители на Youtube.
avatar
Vlado-Tornado
Администратор
Администратор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 297
Поени : 10
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Youtube Downloader

Пишување by MaX on Нед Jул 15 2007, 16:35

Ej ako ova ve bendisa ke vi pratam linkovi i od konverteri.Primer ako sakate za na mobilen da gi konvertirate klipovite,za na dvd,za dvix,Ipod.,samo vie izrazete zelba Very Happy:D:D
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Youtube Downloader

Пишување by Александар on Пон Jул 16 2007, 18:12

gj max ajde sega topic closed i mojov post delete... (do adminite)
avatar
Александар
Македонија

Расположение :
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Youtube Downloader

Пишување by MaX on Пон Jул 16 2007, 20:02

Sargeras напиша:gj max ajde sega topic closed i mojov post delete... (do adminite)

zs?
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Youtube Downloader

Пишување by Александар on Пон Jул 16 2007, 21:17

pa da se znajt, ne posle 10 posta nikoj da ne go gledat softverot hehe
avatar
Александар
Македонија

Расположение :
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Youtube Downloader

Пишување by Vlado-Tornado on Вто Jул 17 2007, 15:31

Маx ако имаш конвертер на фајлови од тип како што ги прави она за симнување од YouTube во формат за DVD и/или .avi прати плс
avatar
Vlado-Tornado
Администратор
Администратор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 297
Поени : 10
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Youtube Downloader

Пишување by MaX on Вто Jул 17 2007, 22:20

Eve konverter
------------------------------------------------------------------------

Ova e passot na folderot: ------------------------

a ova e seriskiot na programata: Name: --------- Serial: -----------

UZIVAJTE Very Happy:D:D
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Youtube Downloader

Пишување by Vlado-Tornado on Сре Jул 18 2007, 03:31

Макс абе супер е конверторов ама ми требаше обратното. Од flash во .avi или нешто така
avatar
Vlado-Tornado
Администратор
Администратор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 297
Поени : 10
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Youtube Downloader

Пишување by MaX on Сре Jул 18 2007, 17:50

Vlado-Tornado напиша:Макс абе супер е конверторов ама ми требаше обратното. Од flash во .avi или нешто така

Vlado ova programa pravi od flasdh vo avi i obratno.E sega fintata e so ako odis na open preku programata nema da ti go najgvit fajlot(od youtube).Ke go fatis i ke go odnesis vo programata.

Ako neso pak ne ti e jasno tuka sum pisi.
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Youtube Downloader

Пишување by Vlado-Tornado on Чет Jул 19 2007, 05:24

Mакс абе можеш да влечеш фајлови вистина, ама каде да наместам излезниот формат да биде .avi ??? јас колку што видов, може само .flv и .swf, а тоа се Flash формати, па затоа те прашувам.
avatar
Vlado-Tornado
Администратор
Администратор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 297
Поени : 10
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Youtube Downloader

Пишување by MaX on Чет Jул 19 2007, 14:33

Vlado-Tornado напиша:Mакс абе можеш да влечеш фајлови вистина, ама каде да наместам излезниот формат да биде .avi ??? јас колку што видов, може само .flv и .swf, а тоа се Flash формати, па затоа те прашувам.

Mozes i vo avi i dvix sega neznam koja verzija ja imam prateno da ti kazam iskreno ke proveram posle ako sum greska izvini,i ke ja uplodovm pravilnata.
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Youtube Downloader

Пишување by MaX on Чет Jул 19 2007, 20:29

Ej vlado izvini ama sum bil vo greska vo verzijata 2 imase takva opcija a taja e 3 verzija i nemalo takva opcija.Sega problemot e sto ke mi treba malce vreme za da ja najdam postarata verzija ke me pocekas malce.Izvini pak.
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Youtube Downloader

Пишување by Vlado-Tornado on Пет Jул 20 2007, 01:14

нема гајле...
avatar
Vlado-Tornado
Администратор
Администратор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 297
Поени : 10
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Youtube Downloader

Пишување by Kosta on Чет Сеп 06 2007, 16:13

Да ви кажам јас како најлесно да спуштате од youtube, ни google watcher ни нишо:

Си одиш до посакуваното видео кое сакаш да го гледаш на пример:

http://www.youtube.com/watch?v=7Nl4l_JkkYA

Потоа кон тоа URL напред ќе додадеш само "kiss":

http://www.kissyoutube.com/watch?v=7Nl4l_JkkYA

И ќе ти се отвори прозорец во кој ќе можеш да си го download - ираш видеото.

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.fairtopic.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Youtube Downloader

Пишување by Vlado-Tornado on Пет Сеп 07 2007, 11:19

Новата верзија на RealPlayer овозможува download на било која Flash Video содржина (како што е на youtube.com)
avatar
Vlado-Tornado
Администратор
Администратор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 297
Поени : 10
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Youtube Downloader

Пишување by Caihlem on Нед Сеп 30 2007, 16:27

Колку што знам веќе youtube download ја укинаа употребата во Македонија?
avatar
Caihlem
Почетник
Почетник

Треснал Глупости : 22
Поени : 0
Репутација : 0
Се наоѓам : Струмица
Ден на регистрирање : 2007-09-29

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Youtube Downloader

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот