Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Сок од крава

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Сок од крава

Пишување by jelena on Нед Фед 15 2009, 04:51Во Индија наскоро ќе се појави напивка од урина на крава, која треба од индискиот пазар да ги избрка пепсито и кока-колата. Подготовката е во завршна фаза. Најавен е како безалкохолен и здрав пијалак.

Зад него стои Одделот за заштита на кравите во Хиндуистичкото нацинално движење (Pashtrija Svajamsevak Sangh - RSS).
Шефот на одделот Ом Пракаш изјавил дека новиот пијалак „гау јал“ или „кравја вода“ во моментов е на лабораториско тестирање и оти до крајот на годинава веројатно ќе го има на пазарот.

- Не грижете се, нема да мириса на урина и ќе биде вкусен. Неговата најголема предност е што се работи за вистински здрав пијалак, ослободен од секакви токсини и нема да биде како газираните сокови, изјавил Пракаш. Тој не соопштил повеќе детали, но кажал дека пијалакот главно ќе се состои од урина на крава помешана со растителни екстракти и оти ќе биде евтин.

Според него, напивката ќе им стане конкуренција на кока-колата и на пепсито. - Ќе им бидеме добра конкуренција, зашто нашиот пијалак е добар за човештвото, а размислуваме и за извоз, рекол Пракаш.

Овој изум е последен обид на RSS да ја исчисти Индија од странско влијание и да го промовира хиндуизмот. Оттаму уверуваат дека урината од крава го намалува ризикот за заболување на црниот дроб и дека штити од рак.

_________________


♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
avatar
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот