Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Хемија

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Хемија

Пишување by Kosta on Пон Фед 09 2009, 01:32

Општи карактеристики:

-елемент: жена
-симбол: Ze
-пронашол: Адам
-атомска тежина: оптимална од 54 килограми, но варира од 40 до 200
-наоѓалишта: најголеми количини се наоѓаат во урбани средини

Физички карактеристики:

-Површината обично во разни бои
-Зоврива одеднаш,се лади без причина
-Се топи ако се примени соодветна постапка
-Невкусна е ако се проба на грешен начин
-Елементот ретко се наоѓа во чиста девствена состојба
-Вришти ако се примени притисок на вистинско место

Хемиски карактеристики:

-Лесно се спојува со злато,сребро и други племенити метали и камења
-Апсорбира големи количества скапи метали
-може да експлодираа одеднаш без предупредување и без познати причини
-Не се растворта во вода но пристапноста се зголемува во голема мера ако се натопи со алкохол
-Најефикасен начин за намалување на количеството пари

Најчеста употреба:

-Пред се како украс,особено во скапи спортски автомобили
-Одличен медикамент за релаксација
-Ефикасно средство за чистење

Извршени експерименти:

-Поцрвенува ако се најде без амбалажа
-Позеленува ако се најде до подобро парче од себе

Опасности:

-Исклучително опасен елемент,освен во раце на вистински стручњаци
-Илегално е да се поседува повеќе од една иако е можно да се поседуваат и повеќе, но тогаш мора да се држат на различни локации се додека не дојдат во контакт една со друга.

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.fairtopic.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хемија

Пишување by borisd on Пон Фед 09 2009, 01:39

True, True!
avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот