Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Ристо Бомбата

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Ристо Бомбата

Пишување by najforumce on Пет Јан 16 2009, 20:36Албум: Дојди ти (1993)

Песни:

01. Ристо Бомбата - Дојди ти
02. Ристо Бомбата - Многу се дујам
03. Ристо Бомбата - Има ли песна
04. Ристо Бомбата - Жаклина
05. Ристо Бомбата - Дојди ти (Instrumental)
06. Ристо Бомбата - Minaha godini 1
07. Ристо Бомбата - Докторке
08. Ристо Бомбата - Музика, музика
09. Ристо Бомбата - Смокот се мота
10. Ристо Бомбата - Minaha godini 2

Даунлоад:

Код:
http://rapidshare.com/files/184399877/RISTO_BOMBATA_-_Dojdi_Ti.rar

Албум: Кој се плаши од волкот лош (1994)

Песни:

01. Ристо Бомбата - Пица
02. Ристо Бомбата - Тарзан
03. Ристо Бомбата - Умните девојки
04. Ристо Бомбата - Педро
05. Ристо Бомбата - Ристо трактористо
06. Ристо Бомбата - Кој се плаши од волкот лош
07. Ристо Бомбата - Adio bela
08. Ристо Бомбата - Risto is a dencer
09. Ристо Бомбата - Ој Сузана
10. Ристо Бомбата - Си било едно врапче
11. Ристо Бомбата - Елко, елко
12. Ристо Бомбата - Принцу мој
13. Ристо Бомбата - Дончо
14. Ристо Бомбата - Две капки

Даунлоад:

Код:
http://rapidshare.com/files/184412885/RISTO_BOMBATA_-_Koj_Se_Plasi_Od_Volkot_Los.rar
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 37
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ристо Бомбата

Пишување by Kosta on Нед Јан 18 2009, 05:10

Песнивееееееееееее :133: :icon_mrgreen:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.fairtopic.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ристо Бомбата

Пишување by MaX on Пон Јан 19 2009, 20:53

Хахахах со ова музика сум растен бе...секоја чест за уплоадов
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ристо Бомбата

Пишување by ivan85 on Нед Фед 01 2009, 12:49

Bravo, bravo za toj so gi stavil albumive.
Pesnive se super!!!

ivan85
Почетник
Почетник

Male
Aquarius

Треснал Глупости : 1
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Ohrid
Ден на регистрирање : 2009-02-01

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ристо Бомбата

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот