Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Полската виза на заверка

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Полската виза на заверка

Пишување by najforumce on Саб Сеп 20 2008, 18:17Македонската кошаркарска репрезентација ја пречекува Естонија во последниот натпревар од квалификациската "Б" Група за пласман на ЕП во Полска 2009 година.

Ние сме речиси сигурни учесници на ЕП и со досегашните 3 победи, но триумф против Естонија ќе го потврди нашето место во Полска, без оглед на резултатите од другите натпревари.

- Очекувам арената "Борис Трајковски" во сабота да биде полна до последното место, и заедно со нашата публика да го прославиме пласманот на ЕП. Сметам дека може да имаме мали проблеми со Естонија на почетокот на натпреварот, бидејќи овој дуел е од големо значење за нив. Тие само со победа ќе ги избегнат натпреварите за опстанок во "А" Дивизијата - вели за веб страницата на КФМ македонскиот селектор Јовица Арсиќ.

За селекторот Арсиќ единствена непозната е кој ќе биде 12 играч кој ќе го замени Илиевски во нашиот табор. Прашањето е Дарко Соколов или Јане Петровски.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 37
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот