Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Бјело дугме доаѓаат во Скопје!

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Бјело дугме доаѓаат во Скопје!

Пишување by ~The Vampire~ on Сре Сеп 17 2008, 16:57

Ако на минатата турнеја го заобиколија Скопје и настапија во Белград, Загреб и Сараево, овој пат во нивната нова турнеја ,,Кад би био бјело дугме" и Скопје е вклучено. Концертот ќе биде во месец октомври најверојатно, а претходно ќе има концерти и во Бугарија во Ќустендил (каде што веќе се најавува концертот) и низ останатите поголеми градови на Балканот.

На оваа турнеја ќе настапат Жељко Бебек, Ален Исламовиќ и Младен Војичиќ - Тифа. Додека Горан Брегович нема да биде дел од оваа турнеја.

Ќе оди ли некој?

avatar
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение :
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бјело дугме доаѓаат во Скопје!

Пишување by HalfGrown_IDIOT on Сре Сеп 17 2008, 18:40

јас бев на Ален во Инфинити во Битола и супер си поминав
avatar
HalfGrown_IDIOT
Најjакиот
Најjакиот

Male
Libra

Расположение :
Треснал Глупости : 347
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бјело дугме доаѓаат во Скопје!

Пишување by SteelTemplar on Сре Сеп 17 2008, 19:07

Јеееееееееее.... Бебек, Исламовиќ и Тифа... WooooW
Морат да се ојт
јихаааа :133:

SteelTemplar
Jehovah

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 425
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бјело дугме доаѓаат во Скопје!

Пишување by Kosta on Сре Сеп 17 2008, 19:09

Ако треба ќе седам 2 дена на камени да соберам пари

Одам на оваааааа :vozbuden: :vozbuden: :thumbup1:

Имаш информација точно кој датум октомври ?

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.fairtopic.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бјело дугме доаѓаат во Скопје!

Пишување by borisd on Сре Сеп 17 2008, 19:13

И кај ке е концертот и кој ги носит и све то?
avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бјело дугме доаѓаат во Скопје!

Пишување by ~The Vampire~ on Сре Сеп 17 2008, 22:47

25 Октомври
avatar
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение :
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бјело дугме доаѓаат во Скопје!

Пишување by jelena on Сре Сеп 17 2008, 23:13

охо супер нешто и јас да фатам од концертите да сум дома :133: значи ке одам јејјјјјјјјјјјј

_________________


♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
avatar
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бјело дугме доаѓаат во Скопје!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот