Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Голем чекор кон Полска

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Голем чекор кон Полска

Пишување by najforumce on Нед Сеп 14 2008, 05:01Македонската кошаркарска репрезентација е на чекор до пласман на ЕП 2009 во Полска.

Избраниците на Јовица Арсиќ добро ги "испотија" присутните во салата, но и гледачите покрај малите екрани и на крајот сепак успеаја да триумфираат со 80-78 над селекцијата на Летонија.

По оваа победа, трета по ред Македонија изби на првото место во Б групата. Победата е до толку значајна што во случај на ист број бодови црвено - жолтите ќе се најдат пред Летонија.

До крајот на квалификациите Македонија ќе игра против Португалија во гости и против Естонија на домашен терен.

Сами ја кроиме нашата судбина, со триумф на двата меча одиме во Полска.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 37
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот