Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Парада на зомби

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Парада на зомби

Пишување by najforumce on Вто Aвг 19 2008, 01:22Жешкиот сончев ден не ги спречил, стотината, инаку ноќни зомби да парадираат по прометните улици на Ванкувер. Група луѓе прекриени со лажна крв и утроба се собрале во градската галерија на уметност и заедно тргнале према центарот. Дел како уметнички проект, а дел како бесмислена забава. „Шетање на зомби“ се одржува веќе неколку години. Учесниците се однесуваат како зомби и комуницираат на начин сличен на однесувањето на зомби. Слични манифестации се приредуваат и во Едмонт, Калгари и Торонто.

"Беше супер! Се придужив на парадата бидејќи Ванкувер е многу досаден град. Ова е ретка прилика да се забавуваме и глупираме" - рекла Елен Саборан, една од зомбите.

После парадата имало неколку организирани забави кои завршиле на популарната плажа.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 37
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Парада на зомби

Пишување by jelena on Вто Aвг 19 2008, 06:34

хахахахаха лудило

_________________


♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
avatar
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Парада на зомби

Пишување by Александар on Вто Aвг 19 2008, 18:09

хехе секоја чест,gj
avatar
Александар
Македонија

Расположение :
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Парада на зомби

Пишување by MaX on Сре Aвг 20 2008, 15:20

ЗАКОН!!!
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Парада на зомби

Пишување by Александар on Сре Aвг 20 2008, 16:19

најјако би било и кај нас да има нешто вакво, било каде, зомби во инвалидска количка LOL
avatar
Александар
Македонија

Расположение :
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Парада на зомби

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот