Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Почина Франко Сенси

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Почина Франко Сенси

Пишување by najforumce on Пон Aвг 18 2008, 17:14Претседателот на фудбалскиот калчолигаш Рома Франко Сенси почина вчера попладнето на 82 години. Медиумите во Италија известија дека починал после сериозно и долго боледување, а жалат љубителите на фудбалот и фановите на Рома насекаде низ светот.

Сенси вчера бил пронајден мртов во поликлиниката во која се лекувал во Рим. Тој застана на чело на клубот во 1993 година, и под негова закрила Рома го освои скудетото во 2001 година.

Сенси беше роден на 19 јули 1926 и живееше во родниот Рим целиот свој живот. Своето богатство го заработи со зделки со нафта, туризам и во областа на маркетингот.

Франко Сенси стана претседател на Рома во мај 1993, и мнозински сопственик на клубот до ноември истата година. Рома го освои скудетото во 2001 година под палката на Фабио Капело, а исто така освоија и два Италијански Супер Купови (2001ва и 2007ма) и два Купа на Италија(2007ма и 2008ма) додека Сенси беше претседател.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 37
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Почина Франко Сенси

Пишување by Kosta on Пон Aвг 18 2008, 22:37

RIP man :worshippy: Crying or Very sad

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.fairtopic.com

Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот