Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Магична илузија со карти

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Магична илузија со карти

Пишување by Kosta on Чет Jул 17 2008, 19:48

Eдна интересна „магија“ (поточно: илузија) која наводно потекнувала од легендарниот David Copperfield. Достапна во облик на автоматизирана PowerPoint презентација, а најчесто се шири со препраќање на пријатели по e-mail (исто како верижните писма; на крајот дури има потсетување да ја препратите (ПОСЛЕ ДА НЕ МЕ КАКАТЕ ШТО СТЕ ГО ГЛЕДАЛЕ И СЕГА МОРА ДА ГО ПРАТИТЕ УШТЕ НА 10 ДУШИ. ЗНАЧИ ПРЕД ДА ГО ГЛЕДАТЕ РАЗМИСЛИТЕ)).

ПС: Ако уште при првото гледање барате да ја „разбиете илузијата“ (Која е очигледна Very Happy ), наместо да уживате во неа, воопшто не гледајте ја.

Download (PPS)

:cao: :cao:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.fairtopic.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Магична илузија со карти

Пишување by jelena on Сре Jул 23 2008, 07:52

кркркркр а ако не ја препратиме ке не следи несреќа или чика Коперфилд ке ни се налути? се шалам Very Happy

_________________


♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
avatar
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот