Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Братот на Мадона пишува книга за својата сестра

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Братот на Мадона пишува книга за својата сестра

Пишување by najforumce on Пет Јун 13 2008, 04:59
Потвдено е - Кристофер Чичоне, братот на славната Мадона, пишува книга за својата сестра, а тие мемоари веќе се продадени на издавачката корпорација Сајмон и Частер, кои книгата ќе ја објават во 350 000 примероци.

Она што е интересно е тоа дека Сајмон и Частер наговориле многу продавници да ја откупат книгата потполно на слепо, т.е да купат одредена количина незнаејќи дека во книгата се работи за Мадона, нити кој ја пишува-успеале да ги земат првите нарачки само врз основа на тоа дека објавуваат „биографија на славна личност“, без никакви детални информации.

Таа тактика за издавачите се покажала успешна и претходно, на пример кога во 2006 година Вилијам Мороу најавуваше таинствена книга која ќе разоткрие детали од животот на една неименувана особа. Многумина загризале, а подоцна се увидело дека се работи за книгата за принцезата Дијана, во која се за неа открил батлерот Пол Барел.

Проблемот лежел во тоа што Батлер веќе имал напишно книга за Дијана, па втората веќе не се продавала, па целиот деловен потег ги разлутил книжарниците кои книгата ја откупиле на слепо.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 37
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот