Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Мече ќе им помага на возачите во тек на возењето

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Мече ќе им помага на возачите во тек на возењето

Пишување by najforumce on Саб Јун 07 2008, 01:09Јапонски научници направиле мече кое зборува, а целта му е да им помогне на возачите да најдат пат низ сообраќајната гужва или да ги предупредат на опасност.

Фирмата „Xs Research Corporation“ го промовирала мечето пред јавноста оваа недела, а се очекува на продажба да излезе наредната година.

Помошникот на возачот ќе мавта со рацете и главата покажувајќи го правецот на движење. Интересно е тоа што мечето има и сигурносни опции. Ќе ги предупредува возачите ако имаат пиено алкохол или при нагло кочење или забрзување.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 37
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот